hero
Співпраця зі ЗМІ
У Чернігові відкрито кабінет історії адвокатури - сюжет Cheline TV

У Чернігові в Інституті права та соціальних технологій, що при Технологічному університеті, урочисто відкрили кабінет історії адвокатури. Цей проект спільно реалізували Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Чернігівської області та Центр досліджень адвокатури і права НААУ.

У ДТЕУ з’явився Кабінет-музей адвокатів-економістів - Закон і бізнес
У Ніжині відкрито аудиторію імені адвоката Олександра Кониського - Український адвокат

З ініціативи Центру досліджень адвокатури і права 5 вересня у м. Ніжині відбулася наукова конференція «Адвокатура Чернігівщини у світлі минулого і сучасності» у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

У рамках заходу відбулося урочисте відкриття навчальної аудиторії імені адвоката, громадського діяча, перекладача, цивіліста Олександра Кониського — автора слів духовного гімну України «Боже, великий, єдиний».

В Дрогобицькому педагогічному університеті відкрили аудиторію імені знаного адвоката Володимира Ільницького - ЛМН
Відеоматеріали
Розділ в розробці

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus, odio perferendis quo reiciendis rem similique veritatis? Ducimus, nisi? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus, odio perferendis quo reiciendis rem similique veritatis? Ducimus, nisi?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus.

Участь у парламентських слуханнях, пропозиції Центру
Центр досліджень адвокатури і права взяв участь у парламентських слуханнях

18 квітня 2018 року, у День пам’яток історії та культури, керівник Центру досліджень адвокатури і права, проректор Вищої школи адвокатури при Національній асоціації адвокатів України Василик Ірина Богданівна взяла участь у парламентських слуханнях на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні», проведених на виконання Постанови Верховної Ради України від 8 лютого 2018 року №2290-VIII.

Під час обговорення таких тем як нерухома культура спадщина та рухома культура спадщина, нематеріальна культурна спадщина, проаналізовано поточну ситуацію у сфері охорони культурної спадщини й висловлено низку конкретних експертних рекомендацій, покликаних поліпшити ситуацію у зазначеній сфері, зокрема наголошено на необхідності ухвалення нового закону про охорону культурної спадщини України.

Ірина Василик передала до профільного Комітету Верховної Ради України та до Міністерства Культури Національну програму «Увіковічнення пам’яті про адвокатів», прийняту рішенням Ради адвокатів України 13 вересня 2016 р. Програма передбачає увіковічення пам’яті про українських адвокатів у архітектурі міст, роботі навчальних закладів, наукових установ, органів адвокатського самоврядування тощо, видання книжок з історії адвокатури, проведення конкурсів та призначення іменних стипендій. Завданням програми є дослідження історичних етапів та процесів становлення української адвокатури; внеску адвокатів – політиків, державних діячів, провідних вчених у становлення української державності, а також вивчення їхнього наукового доробку.

Реалізовує цю програму НААУ в особі Центру досліджень адвокатури і права під керівництвом пані І. Василик.

«У рамках програми, за дуже короткий період, видано 8 книг з історії адвокатури України різних історичних періодів, у розробці ще стільки ж, відкрито 10 кабінетів-музеїв з історії адвокатури та іменних навчальних аудиторій у вищих навчальних закладах юридичного спрямування у Дніпрі, Чернігові, в Одесі два, Львові, Луцьку, Хмельницькому, Кременці, Коломиї, Надвірній, присвоєно ім’я адвоката Бориса Козубського загальноосвітній школі у Збаразькому районі на Тернопіллі, запроваджено у навчальний процес юридичних факультетів ВНЗ окрему дисципліну з історії адвокатури, випущено в ефір національного радіо низку передач про роль адвокатів в історії України, проведено низку круглих столів, проте нам потрібна допомога у подальшій реалізації усіх напрямків програми, зокрема в частині встановлення меморіальних дошок, відкриття виставок, проведення заходів на національному рівні. Історія адвокатури, беззаперечно, входить до національної спадщини України і повинна охоронятися і підтримуватися також і державою» – прокоментувала автор Програми Ірина Василик.

Національну програму «Увіковічнення пам’яті про адвокатів» реалізовує Центр досліджень адвокатури і права НААУ.

Лекції для адвокатів на семінарах з підвищення кваліфікації у регіонах
Про лекції та семінари

Одним із напрямків роботи Центру дослідження адвокатури і права НААУ є популяризація знань з історії адвокатури серед адвокатів шляхом відкритих лекцій на семінарах з підвищення кваліфікації і вебінарах. Протягом 2015 – 2019 рр. на семінарах з підвищення кваліфікації для адвокатів, якими були охоплені всі регіони, крім Донецької та Луганської областей та АР Крим, Керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик з виступала лекціями на теми: «Історія адвокатури в історичній ретроспективі», «Становлення адвокатури України», «Правила адвокатської етики в історичній ретроспективі», «Правила адвокатської етики в Європейському Союзі».

 

 

На семінарах з підвищення кваліфікації у різних регіонах були присутніми від 250 до 1200 адвокатів: у Дніпрі – 1200, в Запоріжжі – 900, у Львові – 1000, в малих радах, як в Ужгороді чи Тернополі – 200-300 адвокатів.

Після початку пандемії коронавірусу лекції на теми історії адвокатури та правил адвокатської етики відбувалися онлайн під егідою Вищої школи адвокатури.

Перелік лекцій та семінарів

Перелік лекцій Керівника Центру досліджень адвокатури і права Ірини Василик для адвокатів на семінарах з підвищення кваліфікації у регіонах:

  1. 21 лютого 2015 р. в м. Харків відбувся семінар з підвищення кваліфікації адвокатів, організований Національною асоціацією адвокатів України за сприяння Ради адвокатів Харківської області. Уперше започатковано цикл лекцій з історії адвокатури України Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  2. 7 березня 2015 р. в м. Тернопіль відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Тернопільської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  3. 21 березня 2015 року в м. Львів відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Львівської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  4. 16 травня 2015 року в м. Житомир відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Житомирської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  5. 6 червня 2015 р. в м. Миколаїв відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований Національною асоціацією адвокатів України за сприяння Ради адвокатів Миколаївської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України». 
  6. 8 липня 2015 р. у м. Черкаси відбувся семінар з підвищення кваліфікації адвокатів, організований Національною асоціацією адвокатів України за сприяння Ради адвокатів Черкаської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України». 
  7. 25 липня 2015 р. в м. Ужгород відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за підтримки Ради адвокатів Закарпатської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  8. 7 жовтня 2015 р. у м. Чернігів відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Чернігівської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  9. 28 листопада 2015 р. у м. Суми відбувся семінар з підвищення кваліфікації адвокатів, організований Національною асоціацією адвокатів України за сприяння Ради адвокатів Сумської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  10. 5 грудня 2015 року в м. Полтава відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Полтавської області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України».
  11. 12 грудня 2015 року в м. Чернівці відбувся семінар з підвищення кваліфікації адвокатів, організований Національною асоціацією адвокатів України за сприяння Ради адвокатів Чернівецької області. Тема лекції: «Сторінки історії адвокатури України». 
  12. 7 липня 2018 р. у м. Миколаєві відбувся семінар з підвищення кваліфікації для адвокатів Миколаївської області від Національної асоціації адвокатів України. Тема лекції «Дисциплінарна відповідальність за порушення правил адвокатської етики». 
  13. 3 листопада 2018 р. у м. Чернігів відбувся семінар Національної асоціації адвокатів України з підвищення кваліфікації адвокатів, організований за сприяння Ради адвокатів Чернігівської області. Тема лекції: «Правила адвокатської етики в історичній ретроспективі». 
  14. 23 лютого 2019 року відбувся семінар з підвищення кваліфікації для адвокатів Хмельницької області. Тема лекції: «Правила адвокатської етики країн ЄС та України: порівняльний аналіз».
Проведення ювілейних іменних академій адвокатів, погашення марки
Розділ в розробці

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus, odio perferendis quo reiciendis rem similique veritatis? Ducimus, nisi? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus, odio perferendis quo reiciendis rem similique veritatis? Ducimus, nisi?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus.

Співпраця із ВНЗ
Організація інтелектуального турніру

У межах просвітницької і популяризаційної співпраці Центру досліджень адвокатури і права з юридичним факультетом Західноукраїнського національного університету  15 травня 2021 року було проведено V Відкритий Західноукраїнський інтелектуальний турнір «Natus vincere» («Народжені перемагати»). Захід відбувся для студентів 1-2 курсів коледжів і ліцеїв, учнів 10-11-х класів з Львівщини, Тернопільщини, Волині, Рівненщини, Житомирщини у номінаціях «Право», «Міжнародне право» та «Правоохоронна діяльність». У змаганні взяли участь 50 команд. Керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик була суддею Турніру.

Інтелектуальний турнір «Natus vincere» – командні змагання між тими, хто вміє письмово та усно висловлювати й обгрунтовувати свою позицію з приводу тієї чи іншої проблеми та довести її в наукових дискусіях. 

Змагання під час Турніру було організовано у трьох секція: правовій, міжнародного права та правоохоронної діяльності. 

Метою Турніру було створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей учасників, формування у них інтересу до правознавства, міжнародного права, правоохоронної діяльності, залучення учнів і студентів до наукової діяльності, виховання почуття причетності до процесу творення України як правової, соціальної держави.

Упродовж турніру для учасників та усіх охочих було проведено тематичні майстер-класи, ділові ігри за професійним спрямуванням, тренінги тощо.

Організація інтелектуалього турніру

Майстер-класи з адвокатури для студентів ДТЕУ

У Національній асоціації адвокатів України провели тематичний день адвокатури для студентів-юристів факультету права і міжнародної торгівлі Державного торговельно-економічного університету.

Захід організували Центр досліджень адвокатури і права та факультет університету відповідно до меморандуму між ДТЕУ та НААУ, підписаного у 2021 році.

Університет відібрав найкращих студентів різних курсів, які цікавляться адвокатурою, а секретаріат НААУ – спікерів, які в рамках майстер-класів ознайомили майбутніх юристів з різними аспектами адвокатської діяльності.

Про процедури доступу до професії адвоката розповів начальник юридичного управління Ярослав Романенко. Ключові положення Правил адвокатської етики висвітлила керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик, а практику їхнього застосування в дисциплінарних провадженнях прокоментував голова секретаріату Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Віктор Вовнюк.

Студенти також ознайомилися з організацією діяльності органів адвокатського самоврядування. Їх структуру і функціонал розкрив керівник секретаріату Ради адвокатів України Вадим Красник. Про значення, використання та особливості ведення Єдиного реєстру адвокатів України розповіла начальник відділу ЄРАУ Ганна Яркова. Роль і функції дорадчих органів НААУ аналізували координатор комітетів Світлана Грушко та голова молодіжного комітету НААУ UNBA Next Gen Ігор Андреєєв.

«Одним із пріоритетних напрямів роботи НААУ є розвиток студентів та молодих юристів, які планують присвятити своє життя професійній правничій кар’єрі в Україні. Саме тому Центр досліджень адвокатури і права вже дванадцять років співпрацює з науковими інституціями та вищими навчальними закладами, – пояснила ініціативу тематичного дня адвокатури для ДТЕУ І.Василик. – Цього разу ми вкотре переконалися у необхідності просвітницької роботи, яка допомагає студентам краще зрозуміти завдання і функції органів адвокатського самоврядування, вимоги до вступу до професії, а також дисциплінарні процедури і етичні стандарти адвоката».

Вручення дипломів юристам у Збаразькому замку

На запрошення юридичного факультету Західноукраїнського національного університету керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик вручила дипломи магістрам. Захід відбувся у Збаразькому замку за участі Ректора, професорсько-викладацького складу та випускників.

А також за участі Голови апеляційного суду та голови поліції Тернопільської області.

Подія відбулася в травні 2021 рок на запрошення Ректора Університету Андрія Крисоватого та декана юридичного факультету Сергія Банаха.

Екскурсії
Розділ в розробці

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus, odio perferendis quo reiciendis rem similique veritatis? Ducimus, nisi? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus, odio perferendis quo reiciendis rem similique veritatis? Ducimus, nisi?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab alias aliquid asperiores debitis, eum facere illo iure laborum libero magnam, minus.